Forum Humanistyczne

 

Instytut Sztuki PAN w Warszawie oraz Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie zapraszają na konferencję naukową w ramach 7.Triennale Sztuki Sacrum

 

Dom – droga istnienia

 

4 - 6 lutego 2010 - Miejska Galerii Sztuki w Częstochowie

Aleja Najświętszej Maryi Panny 64, sala Ośrodka Kultury Filmowej.

więcej...

 

Konferencja zrealizowana została ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013 oraz Urzędu Miasta Częstochowy.

 

Otwarte dla publiczności spotkania antropologów kultury, artystów, krytyków sztuki, kulturoznawców – Inspiracja dla osób ciekawych świata i refleksji nad nim. Wykłady i rozmowy wokół tematów poruszonych na wystawie Dom – droga istnienia; Dom mój ruchomy; Artysta w podróży; Dom wariatów - miejsce i doświadczenie; Czy blok jest domem; Dom to Kobieta!; Dom - świat życia poważnego - oto kilka przykładowych tematów zgłoszonych na sesję.

W programie konferencji znajdą się również projekcje filmowe, jako ilustracje do wykładów. Gościem konferencji będzie m.in. Zbigniew Rybczyński, który pokaże swój nagrodzony Oskarem w 1983 roku film Tango.
Podczas konferencji - 4 lutego o godz. 17.00 - odbędzie się również premiera filmu dokumentalnego zrealizowanego w ramach 7. Triennale Sztuki Sacrum.

Film: Dom w tradycji śląskiej umiejętnie łączy zapis dokumentalny z wystawy w Miejskiej Galerii Sztuki z opowieściami o domu rodzinnym różnych osób. Przedstawiony w kontekście wystawy dom śląski zyskuje tu uniwersalny wymiar doświadczenia domu. Po filmie – panel z udziałem twórców i konsultantów.

 

Konferencję przygotował Instytut Sztuki PAN w Warszawie

 

  << góra strony >>

  aktualności

o nas

działalność

uczestnicy

publikacje

galeria

kontakt

linki

 

polecane konferencje

 

webmaster